RS

Roverský puťák - Dalešice

Máte představu, jak asi vypadá 127,3 milionů kubíků vody? Jestli ne, nic si z toho nedělejte, my jsme taky moc netušili. Proto jsme se rozhodli, že se na to musíme podívat.

Vodní nádrž Dalešice je jednou z největších na Moravě a 127,3 milionů m3 je její odhadovaný objem. Na délku má asi 22 kilometrů. A s roverským kmenem Hovada jsme se rozhodli, že za jeden víkend celou nádrž obejdeme, abychom si těch 127,3 milionů kubíků dokázali lépe představit.

V pátek 17. června odpoledne jsme vlakem vyrazili do Vladislavi, odkud jsme naši cestu započali. Došli jsme na zříceninu Holoubek, kde jsme vskutku královsky přenocovali. Druhý den jsme pak pokračovali podél přehrady až k hrázi, kde se nachází přečerpávací elektrárna. Odtud jsme již po druhém břehu pokračovali až na Wilsonovu skálu, kde jsme si pak v půjčovně lodí vypůjčili pramice, abychom mohli prozkoumat ostrůvek uprostřed přehrady. V neděli jsme pak přes vyhlídky pokračovali až zpět do Vladislavi, čímž jsme uzavřeli okruh okolo celé přehrady.

Dohromady jsme za víkend ušli přes 50 kilometrů. A chcete-li se také podívat, jak takové obrovské množství vody vypadá, výlet k Dalešické přehradě vám můžeme jenom doporučit. A nebo si aspoň přinejmenším můžete prohlédnout fotky z naší výpravy ve Fotogalerii.

Přihláška na RS tábor 2016

Ahoj roveři,
na tomto odkaze si můžete stáhnout přihlášku na roverák. Osoby mladší 18ti let musí mít potvrzení od doktora.
http://leteckaposta.cz/523035057

O roverské víkendovce

Středisko Velké Meziříčí pořádalo o víkendu 9. - 11. 10. akci pro rovery a rangers (skauty a skautky starší 15 let) z celého okresu. Na společné setkání dorazilo celkem 28 účastníků ze středisek Velké Meziříčí, Moravské Budějovice a Jemnice, kteří strávili společný víkend v Třebíči. Celá akce byla zaměřena na fungování roverských kmenů a roverský program. Ovšem kromě teoretického i praktického zažívání prvků roverského programu si účastníci užili i spoustu zážitkových aktivit, nechyběla pořádná akce ani myšlenkové či zábavné programy. Společná roverská setkání se budou konat i nadále, tak se roveři z celého okresu určitě ještě mají na co těšit.

Info k RS táboru

V sobotu se sejdeme v 10 hodin na faře, odkud půjdeme společně pěšky na tábořiště. Větší zavazadla se na faře naloží do auta, tak si s sebou nachystejte nějaký menší batoh na cestu. V sobotu nebude oběd, tak si vezměte s sebou větší svačinu, ať hned první den neumřete.
Během tábora se Vám určitě bude hodit slušnější oblečení, tím nemyslím kroj, tak na to nezapomeňte.
Hned po roveráku, tj. 25. se bude bourat tábořiště v Jabloňově. Prosím abyste s tím počítali a mohli jste zůstat na bouračku. Podle předchozích zkušeností budeme mít zbouráno tak do 16 hodin, pokud bude pěkné počasí a uschnou brzo stany.
Těším se na setkání na táboře a věřím, že si to společně užijeme.


Za organizační tým
Prachy