Články

Víkendovka pro starší

Tento víkend proběhla víkendovka v Netíně na farní chatě. Přes prvotní nezdar, kdy nám ujel autobus, který jel o 10minut dřív(!!), pak akce probíhala víceméně podle plánu, až na trable s počasím. Byla i noční hra, kterou jsme si užili ještě za sucha... Těšíme se na vás na další podobné akci. ZDENDA, DEJF, KUBA a ILČA

Fotky z tábora Jabloňov2 2016

Už zde máme školní rok, ale něco nám z prázdnin pořád chybí, že?

Že nic? Ale ano. Určitě všem chybí fotky z našeho tábora Jabloňov pro mladší děti.

Pár fotek najdete ve fotogalerii.

 

Všechny fotky a v plné kvalitě najdete pod odkazem.

https://uloz.to/!CGWwtnsbB/tabor-jablonov2-2016-zip

Heslo je: Tabor

A budou zde dostupné jen do 31.12.2016, tak si je nezapomeňte uložit k sobě.

Rozhodně se na fotky podívejte.

Betlémské světlo dopraveno

V sobotu jsme se vypravili pro Betlémské světlo do Křižanova s cílem dopravit ho do Velkého Meziříčí. V brzkých ranních hodinách proto odjíždělo několik skautů a skautek vlakem do Křižanova. Nebyli sami. Do Křižanova také vyrazili roveři z kmene Ňycky. Po zkušenosti z minulého roku, kdy jeli do Křižanova vlakem a zpátky pěšky, se rozhodli dát si menší výzvu a jít pěšky tam i zpět. Velká část cesty se odehrávala za tmy, kterou časem vystřídala hustá mlha. I přesto ale obě výpravy byly úspěšné a Betlémské světlo bylo předáno na mši. Pro ty z Vás, kteří by si chtěl domov prozářit symbolem z Betléma, je připraven paškál v kostele sv.Mikuláše ve Velkém Meziříčí.
Fotky z cesty jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.

PF 2016

Jak jsme jely na krajské kolo

Jak jsme jely na kraj

    Začalo to jako každý obyčejný víkend. Pátkem...

Pátek, 29. 5. 2015

     Autobus dvě hodiny zpoždění, řidičem jsme byli nazváni parchanty... To nám to ale hezky začíná... Milejší k nám však byli pořadatelé krajského kola Svojsíkova závodu v Moravských Budějovicích. Uvedli nás a seznámili s režimem. Postavily jsme stan, byly spolu s ostatními uvedeny do příběhu, který nás provázel po celý závod a po prezentaci družin, obdržení nezbytných pouček a hlavně večeře, jsme šly do hajan.

Sobota, 30. 5. 2015

     Budíček na šest hodin. Je kosa, ale ze všech koutů cítíme nadšení, zápal pro hru a krávu. Konečně to vypukne. Organizátoři nás vypustili do divočiny a začal tvrdý boj. Bojujeme o nejvyšší možný počet bodů na stanovištích zaměřených na spolupráci, domluvu, skautské znalosti, zdravovědu, fyzickou zdatnost a přebalování mimin. Končíme. Následují individuální úkoly. Některé z nás projevily své vědomosti a znalosti, některé fyzičku, přesnou mušku, některé si zajezdily na koloběžce, sestavily ptačí budku, nebo si zaplavaly. Opravdu všehochuť. Byly jsme vděčné, když večerka byla posunuta o půl hodiny dříve. Ale brzy jsme měly poznat, proč tomu tak bylo. Vyspaly jsme se sotva hodinku, když nás přišli budit. „Sbalit věci, stan a hlásit se!“ Nemilosrdně jsme byly vytrženy z říše snů. Dostaly jsme mapu a úkol. Přemístit se na dané, zhruba čtyři kilometry vzádlené místo, rozbalit stan a přespat tam. Musel na nás být úžasný pohled. Skupina podivně vypadajících individuí, ověšených jak vánoční stromečky si to o půlnoci štráduje vesnicí, jako by se nechumelilo... Co jiného jsme měly dělat? Došly jsme na místo určení, rozbalily stan a usnuly jako mimina.

Neděle 31. 5. 2015

     Budíček na čtvrt na sedm. Sbalit stan, své věci a vrátit se zpátky.Tak jsme šly. Když jsme přišly, nahlásily jsme se a pak už si užívaly zaslouženého odpočinku. Po vydatném obědě bylo vyhlášení. K překvapení všech zúčastněných jsme obsadily první místo! Ani my tomu nemůžeme uvěřit. Rozdaly jsme přítomným svou výhru (dort) a valily na autobus. Civilními spolucestujícími jsme byly spolu s ostatními skauty nazvány ještě hůře, než parchanty. To nám to ale pěkně končí...

Tak.. A takhle vypadalo naše víkendové dobrodružství. Nemůžeme se dočkat celostátního kola!

Podkategorie