Úvodní stránka Pro rodiče Zprávy O nás Z louckého zpravodaje - červen 2011
Právě připojeni - hostů: 26 
srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Podpořil Kraj Vysočina

Z louckého zpravodaje - červen 2011

Letem skautským světem ...

Prázdniny se blíží, skauti z Luk se chystají na čtrnáctidenní tábor na přehradu Orlík, což znamená spoustu práce a starostí, ale také těšení. Prolistujme však naši kroniku od ledna.

Máme za sebou první zimu v nové klubovně a díky novým kamnům a drobným úpravám jsme ji přežili dobře. Líbí se nám v ní čím dál víc a jsme za ni moc rádi.

Schůzky probíhají třikrát v týdnu, tak klubovna stále žije. Co tedy u nás od ledna nového? Lednovou velkou událostí byla divadla Malý Princ a Tři králové. Některé herečky se své role zhostily velice dobře. V lednu jsme také jako každý rok organizovali Tříkrálovou sbírku. Díky vydatné pomoci dospělých z řad dobrovolníků, proběhla hladce. Pololetní prázdniny jsme strávili na faře v Novém Městě a užili si běžek, sjezdovek i bobování.

Další stránka v kronice patří březnové Zlaté horečce pod Bílou skálou. V lese jsme našli spoustu zlatých valounů, nebylo však lehké dopravit je do banky a nechat zvážit.

V dubnu nás čekalo několik akcí. Výprava nás zavedla k Pohledu na chatu Janinka, která nám byla propůjčena k užívání od Okresní rady Junáka v Třebíči. Moc se nám zalíbila, tak jsme vymetli pavouky a rozhodli se ji trochu zvelebit. Některá děvčata

zde složila slib světlušek. Na přelomu dubna a května se skautky zúčastnily Svojsíkova závodu. Opravdu prověřil jejich dovednosti a síly, už jen proto, že probíhal v noci. Po cestě v lesích Žďárských vrchů plnily Héraklovy úkoly. Musely mimo jiné prokázat znalosti ze zdravovědy, tábornictví a orientovat se v noční přírodě.

V květnu se na Janinku vypravila brigáda tatínků. Velký dík patří p. Brychtovi, který spoustu věcí nachystal dopředu, Magdě Vaňkové a samozřejmě všem, kteří pomohli.

Nejčerstvější vzpomínka je na Čajovou plavbu, která proběhla v pravém anglickém počasí na konci května na Dalešicích. Nutno říct, že všichni zúčastnění se plavby za čajem zhostili i v nečasu, který panoval, dobře. Pochválila je i královna Viktorie. Jedna z našich posádek obsadila dokonce ve své kategorii první místo. Porazili jsme tedy i vodácké oddíly.

A co nás ještě čeká do tábora? Pomoc na Farním dni a hlavně divadlo Malý Princ na festivalu v Náměšti nad Oslavou. Držte tedy našim hercům palce!!

Za středisko Luka nad Jihlavou Markéta Brestovská