Právě připojeni - hostů: 24 
srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Podpořil Kraj Vysočina

Tábor 2011 ve zpravodaji

Hobit aneb cesta louckých skautů tam a zase zpátky

Vzhůru na palubu ...

Činnost skautských oddílů má vrcholit vždycky na táboře a nejinak je tomu u nás. Letos jsme vyrazili hned 1. Prázdninový den na tábořiště u přehrady Orlík – na Myší louku v počtu asi 35 táborníků a 10 vedoucích. Stany jsme postavili na louce přímo u vody na území patřící k zámeckému parku Orlíku a jako zázemí jsme měli k dispozici nedalekou hájenku. Velkou novinkou letošního tábora byl takřka každodenní pobyt na vodě. Plavit jsme se mohli na dvou rychlostních pramicích P550, z nichž jedna má možnost oplachtění, a kánoích (těch bylo 10).

 

Ale nejen pádlováním, kormidlováním a plachtěním živ je táborník, a tak se z nás na 15 dní stali trpaslíci, kteří pod vedením čaroděje Gandalfa a hobita Bilba uspořádali výpravu za zlatem. Po cestě za drakem, který poklad střežil, na nás čekaly různé nástrahy a úkoly. Vyrobit trpaslíka sehnat co nejvíce fousáčů, kteří budou ochotni se s nimi vyfotit, boj se skřety (kteří chtěli spát v našich teploučkých spacácích), otevření hory za svitu měsíce, běh se zlatem a zničení Arcikamu. Trpaslíkům cesta za zlatem trvala opravdu dlouho, protože na konec hry došli právě „o Vánocích“. A byly to Vánoce se vším všudy. S koledami, stromečkem, prskavkami a samozřejmě dárky..

Jedním z nejočekávanějších okamžiků celého tábora je Slibový oheň. Z nováčků se stanou světlušky nebo vlčata a z některých z nich zase skautky a skauti. Čtyři živly (země, voda, vzduch a oheň) přijdou při té příležitosti mezi nás a povolají si skautky za pomocníky na nadcházející rok. Nové skautky čekalo navíc vypouštění balónů štěstí nad přehradou.

Skautky si navíc mohly zažít „Noční výsadek“ (návrat do tábora v noci z neznámého místa s baterkou buzolou a mapou) a dvoudenní výpravu na Zvíkov s přenocováním venku. Navštívili jsme také Orlík a projeli se po přehradě parníkem.

Nezapomíná se ani na ty, kteří pomáhají s programem. Některé roverky zvládli zkoušku Tří orlích per (24 hodin hladu, 24 hodin mlčení a 24 hodin samotky) a zažily také svou noční hru.